תפריט
שאלות במאגר

שאלות במאגר

חיפוש במאגר שלח שאלה

03/06/2018
שאלה:
תאונת עבודה יש לי נכות על הריאות 60% לאחרונה החמיר מצבי הייתי בבית חולים שבוע ימים קבלתי כדורים מציל חיים ויש לי מכשיר לחמצן וכיום לאחר שלושה חודשים אישרו לי מחולל חמצן נייד הייתי אצל פרופסור מרדכי קרמרמר לאחר בדיקה וקבע לי 100% נכות לצמיתות ושלח אותי לשיקום ריאות  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אולי יש מקום להחמרה . אולי גם ניתן לבקש קצבת שר"מ .
סגור תשובה

31/05/2018
שאלה:
במרץ 2017 עברתי במסגרת משחק טניס קריעה מלאה של גיד אכילס. עברתי ניתוח ותהליך שיקום פיזיוטרפי ארוך. כיום, שנה מעבר לזמן הפציעה, נותרה צלקת הניתוח ויש תופעות לוואי של חום פנימי בגיד ולעיתים גם מן הרגשת עקצוץ. כמו כן מורגשת השפעה על אצבע אחת ברגל. אבקש לדעת האם ישנה עילה לתביעה מגורם כלשהוא.  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אין עילה לתביעה בנסיבות המתוארות. פציעה במהלך פעילות ספורט לא מקנה עילה לתביעה אלא אם הפציעה ארעה בגלל רשלנות כלשהיא.
סגור תשובה

23/05/2018
שאלה:
בחיפוש עורכי דין לרשלנות רפואית בראשון לציון משרדכם גם מופיע בזמן שמשרדכם מצוי ברמת גן. האם אתם מקבלים גם בראשון לציון? אודה על תגובה לכתובת מייל המצוינת. 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אין לנו משרד בראשון. תודה.
סגור תשובה

22/05/2018
שאלה:
שלום, לפני כמה חודשים עברתי תאונת עבודה, נשבר לי הבוהן שבר פתוח וכתוצאה מכך גם היו לי קרישי דם שהגיעו לריאות. מחר אגיע לביטוח לאומי למחלקת חקירות ורציתי לדעת אם יש משהו שתוכלו לסייע לי בו. 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
לא ידועות העובדות ולכן לא נוכל לסייע.
סגור תשובה

22/05/2018
שאלה:
שלום רב לאחר שאדם נפגע בתונת דרכים בדרך לעבודה ונמצא בחפשת מחלה\ תאונת עבודה. יכול לצאת לחופשה בחו"ל במהלך חופשת המחלה? תודה רבה. 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אין מניעה לצאת לחו"ל.
סגור תשובה

17/05/2018
שאלה:
תביעת נכות כללית בביטוח לאומי, ע"פ מחלתי ולפי בדיקה אישית אני זכאית ככל הנראה קרוב ל - 100% נכות. אבל: אני עובדת משרה מלאה ומשתכרת כ- 9,000 ₪ ברוטו. האם בכלל ניתן לגשת ולהגיש תביעה או שזה מיותר בגלל השכר שלי שהוא מעל הסכום המקסימלי שביטוח לאומי נותן. אני לא זקוקה לקיצבה שלהם, אלה לנכות עצמה לכל שאר הזכויות שיש לנכים.  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אין מניעה לבקש וועדה רפואית . יש לכך טפסים באתר ביטוח לאומי.
סגור תשובה

11/05/2018
שאלה:
שלום רב, עברתי תאונת דרכים במעבר חציה כהולכת רגל מכונית פגעה בי והנהג לא נתן לי פרטים ולא הזמין סיוע וברח, יש לי את התיק המלא מהמשטרה כולל תמונות ופרטי הנהג וכן תיק ממחלקת מיון חירום של שערי צדק, נגרם לי נכות כללית(לא כתוב רשמית) זמנית לפני החתונה שלי שגרמה לי לעוגמת נפש וחוסר תפקוד בהכנות לחתונה וכן טראומה נפשית מאז בכל פעם שאני עוברת כביש, אשמח שתאמרו לי הערכת שווי תיק 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
נא להתקשר תודה.
סגור תשובה

10/05/2018
שאלה:
הי אני בן 47 לאחר אירוע מוחי כרגע מאושפז בשיקום באיכילוב. רציתי לדעת: 1. האם יש לכם ניידות אליי לפגישות היכרות. 2. האירוע היה ב 23\04 כשיצאתי מהעבודה ב 16:20 לערך ולמוקד ניגשתי בשעה 19:30 בערך לאחר שזה החמיר. השאלה אם ניתן בכלל להגיש תאונת עבודה, אודה לתשובתכם  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
ארוע מוחי אינו נחשב, במהותו, ל"תאונת עבודה" גם אם הוא ארע בזמן העבודה. הסיבה היא שארוע מוחי מוכר כתחלואה כללית שאינה קשורה לעבודה. העובדה שהארוע ארע בזמן העבודה אינו הופך אותו ל"תאונה בעבודה". גם הטיעון שמדובר בעבודה במתח או לחץ אינה עוזרת כי זה כבר נטען בהרבה מקרים ונדחה בביה"ד לעבודה. רק במקרים ייחודיים ביותר שבהם מוכח ארוע יוצא דופן כמו הודעת פיטורין פתאומית, או ריב יוצא דופן, או ארוע אלים וכיו"ב, רק אז הוכרו התקפי לב וגם ארועים מוחיים כקשורים לעבודה.
סגור תשובה

07/05/2018
שאלה:
היי לפני יותר משנה הבת שלי חטפה סטירה "מצלצלת"מאחת הבנות בכיתה (בבית הספר בשעות ההפסקה) לאחר כמה ימים של כאבים באוזן וביקור בקופ"ח גילינו חור בעור התוף היינו במעקב במשך כמעת שנה בתקוה שהחור יתקטן או עור התוף ישחזר את עצמו באיזשהו שלב הוחלט על ניתוח לאחר אין ספור בדיקות וריצות הניתוח התקיים ב 15\3 בהדסה עין כרם היום לאחר כמה שבועות ושתי ביקורות בבית החולים השמיעה עדיין לא חזרה לאוזן (אנחנו עדיין מקווים ) השאלה שלי האם אפשר לתבוע את הביטוח תלמידים על כך? לא מדובר רק על כאבים, עוגמת נפש, זמן וכו` מדובר על אובדן שמיעה לתשובתכם אודה  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אפשר לתבוע ביטוח תאונות תלמידים בגין כל "תאונה" שארעה לתלמיד. כאן מדובר בתקיפה . אולי יתקבל כמעשה שובבות וריב שגרתי בין תלמידים. השאלה העיקרית היא אם יש נותרה נכות , כי רק אם יש נכות הפוליסה משלמת. חור בעור התוף אינו בהכרח נכות. צריך חוות דעת או ייעוץ מומחה א.א.ג.
סגור תשובה

29/04/2018
שאלה:
שלום, אודה להכוונתכם: האם אני יכולה לקבל קצבת ניידות בפועל? (הנחה על רכב, חלקי נכים וכו`) אני מקבלת שירותים מיוחדים בגובה של 50% הניידות שלי נקבעה לי בגובה של 50% אך בפועל אינני מקבלת אותה. אחוזי הנכות הרפואית שלי הנם 68% אי הכושר שלי הוא 75% יציבה. כאשר פניתי לפקידה בביטוח לאומי, היא טענה שבגלל שיש לי כפל קצבאות (שרמ וניידות) אינני זכאית לרכישת רכב לנכים ולהנחה עליו. מישהי שאני מכירה, שבעצמה נכה, ומסייעת במיצוי הזכויות לנכים בחברה מסוימת מול ביטוח לאומי, טוענת שיש לה פחות או יותר אחוזים דומים לשלי. היא קיבלה מביטוח לאומי הנחה על רכב ולא מבינה מדוע אינני יכולה לקבל ניידות בפועל אשמח להבהרה בעניין שלי.. יום נעים.  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
נכון שבמקרים רבים אין "כפל גמלאות" בקצבאות שר"מ וניידות. יש לכך קריטריונים רבים שלא ניתן להסביר כאן. לכי לפקיד התביעות של המל"ל וקבלי הסבר מדוייק. לחברה שלך יש קריטריונים אחרים שלא ידועים לך.
סגור תשובה

22/04/2018
שאלה:
האם יש לחברת הביטוח שפיצתה נהג של רכב ב׳ בגין נזקי גוף זכות חזרה לנהג רכב א׳ אשר נהג ברכב אשר היה על שם אביו ואשר ביטוח החובה שלו פג לפני 60 יום ונהג א׳ לא ידע כי הביטוח פג. יש לציין שהאשמה של נהג א׳ אינה מוטלת בספק ומצלמות המשטרה צילמו אותו נכנס לצומת באדום. השאלה אך ורק לענין פיצוי נזקי גוף לנהג ב׳. תודה רבה בועז 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אין תביעות חזרה בין חברות ביטוח בגין נזקי גוף, במידה ומדובר בביטוחי חובה ובפיצויים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. אם אין ביטוח חובה לכלי הרכב שבו ארעה התאונה נכנסים לתמונה דיני הנזיקין, ובמסגרתם אכן יש זכויות "חזרה".
סגור תשובה

22/04/2018
שאלה:
החלקתי הבוקר עם הטוסטוס על כתם שמן בצומת בתל אביב. התוצאה שפשופים וכאבים בבית חזה ורגל ימין . האם יש סיבה לתביעה ? ואת מי תובעים? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
תובעים את ביטוח החובה של הקטנוע.
סגור תשובה

05/04/2018
שאלה:
האם ניתן לתבוע מלון בגין שבירת אצבע בכף הרגל? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
כן, ניתן לתבוע ,אבל רק אם התאונה ארעה בגלל רשלנות של המלון.
סגור תשובה

03/04/2018
שאלה:
ערב טוב ועדה רפואית קבעה לי 40%נכות פרקרדיטיס ודלקת פרקים.ערערתי הם רוצים להוריד לי את האחוזים שפרקרדיטיס כרוני נשלט עלידי תרופות.יש באפשרותי להמשיך עם התהליך או למשוך את הערער.שאלתי אם עם אני מושכת את הערער ויותר מאוחר יש לי הרעה במצבי הרפואי האים אני יכולה להגיש מסמכים שועדה רפואית נוספת תבדוק את מצבי או שלא אוכל לעשות זאת.תודה 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
משיכת הערעור כרגע לא מונעת פנייה להחמרת מצב מאוחרת יותר. העניין הוא שהחמרת מצב כשמה כן היא, וזו אינה פנייה כתחליף לערעור. כדי לקבל הכרה בהחמרה צריך להמתין תקופה של חצי שנה לפחות להציג מסמכים חדשים שמוכיחים שהמצב אכן החמיר לעומת המצב הקודם, ולקבל על זה אישור של הרופא המחוזי של קופת החולים.
סגור תשובה

03/04/2018
שאלה:
אתמול נסענו לקייקים בצפון ושם עליתי על האומגה באמצע הירידה האומגה נתקעה באמצע במהירות מטורפת ואני התהפכתי אך עדיין הייתי קשורה, ניסיתי לחזור לצורה הנכונה ואז האומגה המשיכה הלאה אל תוך המים... במהלך ההתהפכות קיבלתי שיפשוף עז באיזור הירך למעלה קרוב למפסעה הסתכלתי לראות מה עוצמת הנזק וראיתי מעט אודם אך שרף לי ברמה עזה. החובשת שמה לי חומר מרגיע מכיוון שלא ראתה כלום אך עדיין שרף לי נורא ביקשתי את הכסף חזרה וקיבלתי ובעלי דרש פיצוי. נתנו לו שובר זוגי לקייקים. ביום שלמחרת נראו סימני המכה בצורת כתם סגול ומסביבו כתמים נוספים כואבים שגורמים לי כאבים בהליכה, בקימה ובישיבה במיוחד שאלתי האם יש לי מקום לתביעה לאחר שקיבלתי פיצוי שאינו הולם את ההלם שקיבלתי נזקי המכה והשלכותיה 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
ברוך השם כמעט לא נגרם נזק. אין ערך כלכלי לתביעה משפטית תודה.
סגור תשובה


  
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11