תפריט
שאלות במאגר

שאלות במאגר

חיפוש במאגר שלח שאלה

02/04/2018
שאלה:
שלום, לבן דוד שלי קבעו 28% נכות מביטוח לאומי עקב תאונת עבודה, והוא מקבל קצבה חודשית. הוא בן 30 כיום. האם יתכן מצב שיקראו לו שוב לועדה של ביטוח לאומי בעוד מס` שנים, ויורידו לו את הנכות מתחת ל- 20% ואז תיפסק הקצבה? ומה עושים במקרה כזה? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
תיאורטית כן. ניתן להוריד את הנכות אבל זה במקרים מיוחדים שבהם מדובר בנכות שיכולה לרדת. במקרים של מצב יציב אין אפשרות להורדה.
סגור תשובה

18/03/2018
שאלה:
תוך כמה שנים ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית ? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
7 שנים מיום הנזק. אבל זה כללי מידי. יש עוד פרמטרים וזה תלוי בנסיבות נוספות כמו יום גילוי הנזק , גיל הנפגע ועוד.
סגור תשובה

18/03/2018
שאלה:
שלום. הבת שלי בת 11. לפני 3 שנים נפלה בחצר בית ספר בזמן ההפסקה, ראשה נחבל בבול עץ. הובהלה למיון בית החולים על ידי אחד המורים. אובחן חתך קדמי 1.5 ס"מ ובוצעה הדבקה ונשלחה הביתה. מאז קיימת צלקת הנראית לעין באורך 2.5 [לפי הערכתי] ולא צומח בפס הזה שיער. האם כדאי לתבוע ישירות את החברה המבטחת את התלמידים או כדאי לתבוע ע"י עורך דין? האם זכאית לנכות וכספים על הצלקת שתלווה אותה לכל ימי חייה? תודה רבה  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
ביטוח תאונות תלמידים אינו מכסה נזק פלסטי .
סגור תשובה

11/03/2018
שאלה:
תביעה לחברת ביטוח על תאונת דרכים  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
נא להתקשר אלינו 03-6114140 תודה
סגור תשובה

10/03/2018
שאלה:
אני בת 67 כיום. לפני שנה הייתי מעורבת בתאונת דרכים, עת עלייתי לרכב, הרכב היה דומם. נגרם לי שבר בפטישון פנימי ,שבר נדיר ברגל ימין. לפני התאונה הייתי מתפרנסת מנכות כללית ושירותים מיוחדים.הייתי הולכך בכוחות עצמי ללא הליכון וללא כסא גלגלים, מאז התאונה נעזרת בכסא גלגלים. נאלצתי לעשות כ 12 טיפולים פיזיטרפסיטים. הרגל הייתה מקובעת 3 חודשים בגבס 3 שבועות בקיבעון. בתקופה זאת לא יצאתי מהבית אלא לבדיקות. אין ביכולתה מאז לעולות ולרדת מדרגות. חברת הביטוח הציעה העצעה סופית 30000 ש"ח אחרי שעו"ד שלי הגיש בקשה לבית המשפט, בגלל מרחו דרישתו יותר מחודשיים. האם 30000 ש"ח בנסיבות העניין סבירים? האם העו"ד עובד \ עבד בצורה מקצועית? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
לדאבוני איני יכול לתת תשובה רצינית כי פירטי הארוע הנסיבות , הנזק, תגמולי הביטוח הלאומי, לא ידועים לי. מדובר במקרה בעייתי כי "עלייה לרכב דומם" כבר מעוררת שאלת נסיבות, ראיות, אמינות (זו לא תאונת דרכים במובן הקלאסי), ולכן צריך לבדוק את ההצעה במכלול העובדות.
סגור תשובה

08/03/2018
שאלה:
הבן שלי נפל בחצר התלמוד תורה ונשברו לו 2 שיניים , אחת מהשבורות גם יצאה ממקומה והיתה זקוקה לקיבוע מקומי דחוף, ומכיון שהוא היה אמור לקבל טיפול דרך ביטוח תלמידים פנינו למוקד ביטוח תלמידים ואמרו לנו לאן ללכת אבל שם לא יכלו לקבלו דחוף ואמרו לנו לבא למחרת בבקר. ומכיון שהשן היתה בסכנת נפילה והיה מאבד את השן היינו חייבים לקבע אותה דחוף ושילמנו פרטית 400 ש"ח ,האם יש סיכוי לתבוע את זה מהביטוח תלמידים? כיון שלא היה להם מענה דחוף להצלת השן. 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
לא נראה שביטוח תאונות תלמידים משלמים עבור טיפולי שיניים.
סגור תשובה

25/02/2018
שאלה:
ילדתי כאם פונדקאית לפני חצי שנה בזמן ההריון כאבתי כלכך כאבים פיזיים קשים, לאחר הלידה גילו שיש לי פריצות דיסק ופגיעה ניורולוגית ברגל, הכאבים לא פסקו ולפני כשבוע נבדקתי במרפאת כאב ואבחנו לי את הפיברומילגיה על זה כתוצאה מההריון, אני עובדת כעשר שנים במקום עבודה מסודר וכשנה וחצי אני בחופשת מחלה, מבקשת את עזרתכם,  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
לדאבוני אין כאן מקרה של תאונת עבודה או ארוע המזכה בפיצויי נזיקין. מדובר בתחלואה ללא גורם בר תביעה משפטית (חוץ מביטוח לאומי במסגרת "נכות כללית")תודה.
סגור תשובה

13/02/2018
שאלה:
שלום, הייתה לי תאונת דרכים עצמית : מייד כשיצאתי מהרכב מעדתי ונקעתי את הקרסול. לא היו עדים. פניתי לקופ"ח לקבל טיפול רפואי ראשוני ודיווחתי במשטרה. לפני חצי שנה סיימתי פיזיותרפיה שלחתי מכתב דרישה לחברת הביטוח עם כל המסמכים הרלבנטיים לתאונה. בהתחלה ביקשו שאשלח להם העתק של דו"ח התאונה שמלאתי בתחנת המשטרה. אגב, בשדה של תיאור התאונה שבדו"ח התאונה רשמתי : "חניתי את הרכב ונפלתי ביציאה ממנו" אתמול חברת הביטוח פנתה אליי בבקשה שאשלח להם תצהיר לגבי נסיבות התאונה (למרות שבדוח התאונה שמילאתי במשטרה רשמתי כיצד אירעה התאונה). שאלות: 1. האם ההתנהלות של חברת הביטוח מקובלת? למה לא ביקשו את הכל מראש ?כל פעם מבקשים משהו חדש .. 2. התאונה אירעה לפני כשנה, איני זוכר אם החוקר בכלל לקח ממני עדות לגבי נסיבות התאונה אולם במידה וכן ייתכן שהתצהיר שאתן לחברת הביטוח לא יהיה זהה במאת האחוזים למה שאמרתי לחוקר. מה עושים? האם אפשר לכוון אותי מה עליי לרשום לגבי נסיבות התאונה? איני מעוניין לפרט כדי שחברת הביטוח לא תנסה להתחמק מפיצוי. תודה, ניבר 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
בתאונות כמתואר יש תמיד בעייה. "תאונות דרכים" קלסיות הם התנגשויות , נפילות מאופנועים, דריסה, וכד. נקיעת רגל בזמן יציאה מרכב היא תמיד בעייתית כי אין כאן ארוע תאונתי במובן הרגיל. אין נזקי פח, אין רכב מעורב נוסף , וכל האלמנטים של התאונה הקלסית אינם. כאן בעצם צריך "להאמין" לסיפור שהפציעה ארעה בדיוק תוך כדי יציאה מהרכב (כי רק מצב כזה עדיין כלול בהגדרה) . מהרגע שהנפילה או הנקיעה ארעה אחרי תום "היציאה", כלומר אפילו בצעד הראשון שלאחר היציאה התקלות בבור במדרכה או מעידה זו כבר לא תאונת דרכים והביטוח לא צריך לפצות. לכן, בעצם קל מאוד "להלביש" פציעות למיניהן על "יציאה מרכב" (לא אומר שאתה אינך דובר אמת). ולכן חברות הביטוח כמעט כשגרה לא "קונות" פציעות כאלה וגם בתי המשפט דורשים עדויות מסייעות כמו עדי ראייה, וכד. ולכן יש תמיד בעייה בסוג הזה של תאונות ונטל השכנוע עליך.
סגור תשובה

21/01/2018
שאלה:
שלום רב.. עברתי תאונת עבודה אני בבית קרוב לחודשיים יש לי קרע במנסקוס בברך וכנראה אצטרך לעשות ניתוח בברך רק עוד שבועיים אדע.. בקשר לניתוח כנראה זה נזק בלתי הפיך. אשמח לדעת איך ממשיכים ואם יש עילה לתביעה .  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
ייתכן שיש עילה. כדאי להתקשר אלינו. 03-6114140 תודה.
סגור תשובה

25/12/2017
שאלה:
אני אשמח לייעוץ לגבי תביעה שמנהלת מול חברת ביטוח בעקבות תאונת דרכים, האם אפשרי לתאם פגישה 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
נא להתקשר. תודה.
סגור תשובה

23/12/2017
שאלה:
היי, אני עובד חברת החשמל מעל 17 שנה. לאחרונה הגשתי מכתב התפטרות. האם אני זכאי לכספים הפיצויים שהחברה מפקידה במנורה מבטחים? תודה  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
חברת החשמל היא גוף מאורגן עם מחלקת זכויות עובד וועד עובדים חזק. אין לי ספק שכל מה שמגיע לך לפי החוק חברת החשמל תשלם. איני מכיר את הסכמי העבודה של חברת החשמל לכן אינני יכול להשיב.
סגור תשובה

20/12/2017
שאלה:
שלום, בעל הרכיב את אשתו על אופנוע ללא ביטוח חובה. רכב אחר פגע בהם - והרכב אשם בתאונה. את מי הם תובעים? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
הנהג יוצא מחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ולכן הוא יכול לתבוע לפי דיני הנזיקין את הנהג השני ומבטחיו. אישתו כנוסעת יכולה לתבוע את קרנית. הבעייה שלקרנית יש זכות חזרה לנהג חסר הביטוח כלומר לבעל על כל הפיצויים שישולמו לאישה.
סגור תשובה

16/12/2017
שאלה:
נפעלתי בעבודה ושברתי שלושה צלאות, קיבלתי חופשת מכלה מביטוח לאומי 90 יום. מגיע לי גם פיצוי כספי?  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
פיצוי מהמעביד מגיע רק אם הנפילה ארעה כתוצאה מרשלנות.
סגור תשובה

09/12/2017
שאלה:
האם אני יכולה לתבועה את בן זוגי לשעבר על האלימות שהייתה במהלך כול התקופה שהייתי איתו(7שנים בערך) כיום מזה כבר חודשיים שאנחנו כבר לא ביחד... 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
שאלה מאוד תיאורטית. תמיד ניתן לתבוע. השאלה מה הסיכויים לפיצוי ממשי.
סגור תשובה

08/12/2017
שאלה:
עובדת זרה פליפינית של אמא שלי אחרי 12 שנה החליטה לחזור לארצה, האם מגיע לה פיצויים ? תודה 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
יש לכך כללים מיוחדים לעובדים זרים. אם העובד הזר נאלץ לחזור למדינת מוצאו יש לו זכאות לפיצויים.
סגור תשובה


  
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12