תפריט
שאלות במאגר

שאלות במאגר

חיפוש במאגר שלח שאלה

08/12/2017
שאלה:
שלום אני התפטרתי ליפני חודש מחברת אבטחה ולא קבלתי טופס 161 ולא פיצויים אחרי שנה וחצי של עבודה האם אני יכולה ליתבוע 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
כן. המעביד אמור למלא את הטופס.
סגור תשובה

06/12/2017
שאלה:
אני עובדת כשכירה כבר 5 שנים ומעוניינת לעזוב את מקום העבודה אך חוששת בנוגע לפיצויים. האם אני זכאית לקבל את הפיצויים של 5 שנות עבודה או אולי חלק מהפיצויים אם העזיבה מגיעה מהצד שלי ולא מצד המעביד? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אם את עוזבת מרצונך אינך זכאית לפיצויי פיטורין, אלא לסכום שהצטבר בקרן הפנסיה.
סגור תשובה

05/12/2017
שאלה:
האים בתביעה של חבות מעסיקים יש לקחת הסקמים קיבוציים בחשבון לחישוב הנזקים 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
שאלה לא ברורה. מצטער.
סגור תשובה

05/12/2017
שאלה:
אני זוכר לטובה את משרדכם מניהול תביעתי נגד חב` ביטוח. יש לי שאלה כוועד הבית. ענף של עץ שגדל בגינה של בנינינו נפל על מכונית של אחד מדיירים . למכונית נקבע טוטל לוסט ודייר תובע מוועד הבית פיצוי (כ2000 ש"ח) בגין השתתפות עצמית שחוייב ע"י חברת ביטוח. האם יש הצדקה משפטית לדרישתו? האם דייר רשאי לתבוע דרך תביעות קטנות אותם 2000 ש"ח? בתודה  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
קודם כל כן. הדייר רשאי לתבוע. שאלה נוספת היא אם יש רשלנות של הבית שגרמה לנפילת הענף. שימו לב שיש סיכון שבעקבות התביעה הקטנה יחסית של הדייר להשתתפות עצמית יכולה גם חברת הביטוח ששילמה לו את מלוא ערך הרכב לתבוע ממכם את כל נזקי הרכב.
סגור תשובה

30/11/2017
שאלה:
שלום לכם אני בן 30 ומזה 4 חודשים אני בבית כתוצאה ממחלה ..לפי האבחנות מדובר או בAVN או באוסטאופורוזיס חולף , לפי בדיקת צפיפות העצם נמצא שיש לי אוסטאופורוזיס בדרגה שלא שכיחה בגילי ,עדיין לא התגלתה הסיבה לכך ,בMRI האחרון נאמר שקיימת סבירות גבוהה לשבר מאמץ באזור צוואר הירך . ברצוני לשאול כמה שאלות : 1 .עדיין לא ניתן לי הסבר לגורם למצבי ואחת מהאבחנות המבדילות הן ממצא פוסט טראומתי השאלה שלי האם עבודתי כמפעיל ציוד מכאני נייד ובעיקר מלגזות דיזל יכול לגרום לי לפגיעה כתוצאה מהקפיצות והפעולות החוזרות של רגל ימין ומחלה זו תוכר כמחלת מקצוע? 2. לפני שלושה שבועות מצבי החמיר לאחר טיפול הידרוטרפי פונתי לבית חולים אסותא באשדוד שוחררתי בטענה שהכאבים הם כתוצאה של נפיחות כתוצאה מהמאמץ , לאחר שלושה ימים הגיעו תוצאות הMRI ושם נאמר שקיים סבירות גבוהה לשבר מאמץ באזור צוואר הירך ,הבדיקה נעשתה יומיים לפני האירוע ובבית החולים לא נעשו בדיקות חוץ מלחץ דם ודופק למרות שסיפרתי להם על מצבי הרפואי ומאז אני זקוק לעזרה תמידית , איני מסוגל לעמוד על רגליי בשל כאבים חזקים בשתי ירכיי וזה למרות כמות המשככי כאבים שאני צורך... יש לי ביטוחי בריאות ותאונות אישיות ,אשמח לקבל יעוץ בנוגע לזכויות שלי במצבי מבחינת הביטוחים וגם מבחינת ביטוח לאומי ולהיתכנות מצב של רשלנות רפואית מצד בית החולים ששיחרר אותי על כיסא גלגלים במצב של כאבים שעד היום אני סובל מהם בטענה של נפיחות קלה וזה יעבור. תודה רבה ויום טוב.  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
מדובר במקרה מורכב. קשה מאוד יהיה להכיר בו כמחלת מקצוע. קשה לתת ייעוץ לפי גוף השאלה כי צריך ממש לצלול לתוך התיק הרפואי לאבחן נכון את המחלה לבדוק את מהות העבודה. גם מבחינת פוליסות ביטוח אישיות צריך לבדוק את הפוליסות ואת הזכאות. בקיצור זה מקרה מורכב שאיני יכול לתת מענה רציני באתר. תודה.
סגור תשובה

17/11/2017
שאלה:
שלום סיימתי טיפול בתביעה נגד ביטוח לאומי והם קבעו 70 אחוז נכות צמיתה מעבודה כולל תקנה 15 ואני מקבל כהיום 4000 עכשיו בגין רשלנות מהמעסיק אני אמור לתבוע את הביטוח שלו הםגיעה שלי ביד ימין הלא דומננטית אני בן 35 שאלה 1 האם אני יכול לעבוד במשרד עם תלוש ולא תפגע הקצבה של ביטוח לאומי שאלה 2 אני הולך לתבוע את המעסיק בגין רשלנות כמה בערך ייקח זמן טיפול בתביעה שאלה 3 האם האם יש אפשרות שהתביעה תבלע והפיוצי שאקבל יופחת כולו מביטוח לאומי ולא יישאר יתרה שאלה 4 האם הסכום שמתחיל לדרוש העורך דין מהמעסיק יהיה פחות מסכום הגמלאות שאני אמור לקבל ואם כן איך עורך הדין אמור לקבל את שכר הטרחה שלו 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
1. חזרה לעבודה לא פוגעת בקצבה. 2. מיום הגשת התביעה יכול לקחת שנתיים או יותר אם התביעה תנוהל עד פסק דין. אם תהיה פשרה יכול להיות פחות. 3.תמיד בתביעה נגד מעביד כאשר יש גמלאות חודשיות בסכום של 4000 ש"ח שתקבל כל חייך ,יש סיכון שהתביעה "תיבלע" ולא יישאר פיצוי. 4. לעורך הדין המייצג יש אכן סיכון, שאם הוא עובד באחוזים מהתוצאה (מעבר לביטוח הלאומי) שהוא אכן לא יקבל שכר טרחה בכלל, אם לא יהיה פיצוי.לכן עליו לשקול היטב, אם בכלל לקחת תיק כזה לטיפול.
סגור תשובה

13/11/2017
שאלה:
אימי קיבלה מרשם ללקיחת אלקטרוסין ללא שום סיבה, היא סובלת כיום מדכדוך, שיכחה, וחוסר תיאבון, עד כדי שהיא יכולה לשכוח את הדרך הבייתה וגם לא לאכול ימים שלמים חוץ מקפה ועוגייה, בעקבות כתבה שקראתי שחלק מתופעות הלוואי של התרופה הזאת היא דכדוך, ובביקורי איתה אצל פסיכיאטר הוא אמר לי שהסיבות למצב שלה הוא דכדוך. אשמח לשמוע את חוו"ד בעיניין. כי באם זה אכן כתוצאה מכך הרי שחייה וחיינו נהפכו לבלתי נסבלים תודה 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
שאלה מאוד גדולה. "ללא כל סיבה" ??? דורש הוכחה רפואית רצינית. הטוויית סיכונים בלקיחת תרופה קיימת במרבית התרופות. עדיין רחוק מלהוכיח קשר סיבתי מובהק בין נטילת התרופה לבין המצב הדמנטי. לפי תאורך ה"דכדוך" הוא רק חלק מהבעייה כי אתה מתאר שכחה, חוסר תאבון ובעצם מצב דמנטי . בקיצור לפי הנתונים קשה יהיה לקשר בין המצב לבין רשלנות רפואית כלשהי.
סגור תשובה

04/11/2017
שאלה:
שלום, עברתי תאונת דרכים במסגרת השירות הקבע הצבאי ב2012. השתחררתי במרץ 2015. אני מחפש עורך דין שידע לנווט נכון על מנת למצות זכויותיי אל מול קצין התגמולים או בהליך נזיקי. תודה. 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
נא להתקשר אלינו. תודה.
סגור תשובה

01/11/2017
שאלה:
שלום רב! אני מורה במקצועי. לפני כשנתיים טיפסתי על כסא , שהיה רעוע כדי להדליק את המזגן בכיתה( לא היה בנמצא שלט להדלקתו) איבדתי את שיווי המשקל , נפלתי . תוך כדי הנפילה אחזתי בחוזקה בשולחן . הרגשתי כאב חד. בבדיקת mri נמצא קרע בכתף. הגשתי את המסמכים למוסד לביטוח לאומי( ללא ליווי עו"ד) לאר הגשת ערעור קבלתי פיצוי חד- פעמי ולא נקבעה לי דרגת נכות. כיום, אני סובלת מכאבים ביד ימין, חולשה בעיקר בשעות הלילה. כאבים לאחר שימוש במחשב. בדיקת מבחנים וכל מאמץ אחר. כולל, כתיבה על הלוח. שכן, לפי הוראות הרופא המומחה לכתף איני יכולה לאמץ את היד נעבר לטווח של 45 מעלות. חשוב לציין,כי בבדיקת מומחה כתף- טווחי התנועה שלי תקינים. ובכל זאת, התפקוד היומיומי שלי נפגע. מבקשת את עצתכם בשאלה: 1. האם יש כאן עילה לתביעה על רשלנות?( כיתה ללא שלט למזגן- וכך בשאר הכיתות\ כסאות רעועים?) 2. עילה לתביעה לדרגת נכות עקבות פגיעה בתפקוד? לטיפולכם המסור.  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אין לשלול רשלנות. תלוי מאוד בנסיבות.עדי ראייה. נהלים. האם אין גישה בטוחה אחרת למתג ההפעלה? מה הנכות הרפואית? אם בכלל יש נכות. אם אין נכות אין טעם כלכלי בתביעה . בקיצור לא פשוט ולא "בכיס".
סגור תשובה

31/10/2017
שאלה:
שלום, אם ועדה של ביטוח לאומי קבעה 10% נכות קבועה. במידה וערערתי, האם הועדה השנייה יכולה להוריד את הנכות? יש אופציה כזו שבסוף אקבל פחות מ- 10%? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
כן. יש לוועדת עררים סמכות להוריד את הנכות. אבל חובה עליה להזהיר אותך מראש על כוונה כזאת ולתת לך הזדמנות למשוך את הערעור.
סגור תשובה

30/10/2017
שאלה:
שלום אימי עברה תאונת דרכים ב22.10.2017 אנו מעונינים שתטפלו לנו בתיק היא חצתה כביש במעבר חציה היד מגובסת וקיבלנו הפניה לפיזיוטרפיה היא בת 83 האם אנו יכולים לעשות זאת באופן פרטי שמישהוא יגיע הביתה ולקחת קבלות בכל מקרה אנו רוצים לקבוע פגישה בתודה מראש 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
נא להתקשר. תודה.
סגור תשובה

29/10/2017
שאלה:
שלום.עובדת 10 שנים ברשת עונות משלמים מינימום..עובדת מאוד קשה בזמן אחרון...לא רוצים לפתר אותי אומרים תעזבי לבד..לא יודעת מה לעשות מפחדת להבסיד פיצוים לקבל 70 אחוז?מה לעשות שאפטרו אותי...תודה אל שובה. 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אין דרך קסם שיכולה לגרום למעביד לפטר אותך.רק אם יש הרעת תנאים זכותך להתפטר עם זכאות מלאה לפיצויים.
סגור תשובה

28/10/2017
שאלה:
עקב עבודה מאומצת והרמת משקל כבד ניקרע לי גיד בכתף יד ימין.כרגע בטיפול תרופתי ופיזיוטרפיה.אני מבוטח בחברת הראל גם על תאונות אישיות.האם צריך את עזרתכם?תודה. 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אם מדובר ב"תאונה" כהגדרתה (ארוע פתאומי מוגדר בזמן ומקום, שיש לו עדי ראייה כולל קבלת טיפול רפואי מיידי) אז ניתן להכיר כתאונת עבודה. אולם אם אין ארוע תאונתי מוגדר ומדובר בקרע "ניווני" שאין לו מועד מדוייק והוא אובחן עקב כאבים מתמשכים בכתף - אז יש בעייה כי לא מדובר ב"תאונה" ולכן , ביטוח לאומי כנראה לא יכיר ב"תאונת עבודה" וגם ביטוח תאונות אישיות לא יכיר.
סגור תשובה

19/10/2017
שאלה:
עורך דין שהתרשל כלפינו האם כדאי לתבוע בלשכת עורכי הדין או בבית משפט  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
לשכת עורכי הדין לא מטפלת בעיקרון בנושאי רשלנות מקצועית אלא רק בעבירות לפי חוק לשכת עורכי הדין ודיני אתיקה מקצועית (יחסי עורך דין לקוח). נושא רשלנות ופיצויי נזיקין (אם בכלל יש עילה לתביעה כזאת) זה רק בבית המשפט.
סגור תשובה

12/10/2017
שאלה:
שלום אני מקבל קצבת נכות מעבודה לצמיתות 55 אחוז מה זה היוון קצבת נכות והאם כן יש אפשרות לקבל את כל הקצבאות עד גיל פנסיה מכה אחת ועוד שאלה האם אפשר לקבל הלוואה מביטוח לאומי למשל יש לי הלוואה בחשבון בסכום מאה אלף שקל ואני כבר לא עומד בקרן שלה אני מקבל 4500 מביטוח לאוצי אני בת 29 האם יש אפשרות שהם יסגרו לי את ההלוואה ויפחיתו מהקצבה 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
היוון זה קבלת הקצבה מראש בסכום חד פעמי. זו אפשרות מאוד לא משתלמת כלכלית כי הסכום המחושב נמוך בהרבה מסך הקצבאות. גם צריך לתת נימוק טוב להיוון כי הביטוח הלאומי לא מאשר זאת בקלות. כדאי מאוד לסלק חובות בדרך אחרת כי הפחתת הקצבה או הורדתה כשאתה בן 29 בלבד ונכה, לא מביאה אותך למקום טוב.
סגור תשובה


  
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13