תפריט
שאלות במאגר

שאלות במאגר

חיפוש במאגר שלח שאלה

08/10/2017
שאלה:
אני מקבלת בונוס מכירה מעל מחזור מסויים החברה נסגרה ושילמו לי פיצויים ללא חישוב הבונוסים האם זה נכון ואם מגיע לי על בסיס מה זה מתבסס 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אם הבונוס מהווה הכנסה חודשית קבועה (אפילו בסכום משתנה ) הוא אמור להיות חלק מהשכר לצורך חישוב הפיצויים.
סגור תשובה

04/10/2017
שאלה:
מבקש ייעוץ לתביעת ביטוח על תאונת אופנוע, עקב פנצ`ר בגלגל אחורי 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
מהווה פגיעה בתאונת דרכים רגילה שמכוסה בביטוח החובה. ניתן להתקשר אלינו ולתאם פגישה.
סגור תשובה

03/10/2017
שאלה:
רופא שבית משפט מינה קבע לי 30% נכות בתביעת חבות מעבידים הפסדיי השכר שנגרמו לי כתוצאה מהתאונה הם כ1.100.000 השופטת הציעה הצעת פשרה של 300000 שקל ולטענת עורכת הדין זו הצעה גבוהה וטובה משהו לא מסתדר לי אם הוכחתי רשלנות המעביד ונגרם לי הפסדיי שכר כפי שציינתי אני לא מבין איך על פי דעתה של העורכת דין זוהי הצעה טובה בכוונתי לסרב להצעת הפשרה אשמח לחוות דעתכם המקצועית בנושא בטרם החליט סופית בתודה מראש 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
הצעת הפשרה בנויה על אלמנטים רבים. בתביעת נזיקין נגד מעביד יש המון "סיכונים" שאתה לא מודע להם. אתה לא מקבל אוטומטית לפי "הכפלה" שאתה עשית את הפסדי ההשתכרות שלך. ראשית מפחיתים מהפיצויים כל מה שקיבלת ותקבל מהביטוח הלאומי, והפיצוי הוא רק "היתרה" אחרי ההפחתה. שנית , גם אם המעביד אשם יש מה שנקרא "רשלנות תורמת" שלך שגם אותה מפחיתים לפי אחוזים, מהפיצויים. שלישית, בית המשפט לא חייב לפסוק הפסדי השתכרות שאתה טוען להם, אלא רק הפסדים תיאורטיים שלדעתו קשורים לתאונה ולנכות שלך. בקיצור: המון משתנים (רובם לרעתך) שצריך לקחת בחשבון בתביעת נזיקין. נתונים כאלה ידועים ככל הנראה לעורך הדין שלך, כי הוא כנראה מקצוען בתחום (אין לי מושג מי הוא) . לכן, לא הייתי שולל כל מהר את ההמלצות שלו.
סגור תשובה

29/09/2017
שאלה:
שלום הייתי מקבל 8000 שקל בחודש במפעל קונומיקה נפגעתי שם עברתי ניתוחים ובסוף קבלתי 30 אחוז לצמיתות מאורתופד מביטוח לאומי וגם 20 אחוז לצמיתות מפסכיאטר עשו שקלול ונתנו לי 44 אחוז לצמיתות ואמרו לי שהולכים להפעיל תקנה 15 בגלל שאני לא כשיר לעבודה ופוטרתי מסיבת אי כשירות לעבוד האם יש עילה לערער על האחוז של ה30 מאורתופד כי היד השמאלית שלי לא תפקודית ורופא מומחה פרטי רשם לי המלצה לרופא תעסוקתי שאני לא כשיר לעבודה כל עוד היא צריכה את היד השמאלית  שאלתי 2  אם אני מקבל עכשיו 44 או 64 כי יכול להיות שיעלו את האחוז  האם התביעה נגד המעסיק יש סיכוי שתהיה תביעה נבלעת משום שהכסף שמגיע לי או שהולכים לתבוע אותו יועבר כולו לביטוח לאומי ולא יישאר לי מזומן כלום כי ביטוח לאומי לא נותן כסף מכה אחת הוא יתן גמלה חודשית לצמיתות שאלה 3 האם עדיף שיהיה האחוז בביטוח לאומי פחות על מינת לתבוע את המפעל על הפרש האחוז שלי ה44 למאה אחוז כמו שהייתי מקבל אז או שהתביעה מתנהלת בסגנון שונה אני מנסה להבין איך תהליך תביעת הנזיקין 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
מדובר בתחשיב מורכב שיש בו הרבה פרטים ונתונים, שלא ניתנו בשאלה ולכן לא ניתן לענות במסגרת מצומצמת כזאת. דבר אחד אני יכול לייעץ והוא נכון לכל התפתחות שהיא זה לא "להפחית" במכוון את גמלאות הביטוח הלאומי. בכל תרחיש הגמלאות האלה הם "כסף בטוח" גם אם הן משולמות מידי חודש ולא בסכום חד פעמי מראש. כל השאר זה ספקולציות תלויות בהרבה נתונים שאתה בכלל לא מודע אליהם.
סגור תשובה

18/06/2017
שאלה:
נפגעתי בגבי בתאונת דרכים בדרכי חזרה מעבודה, השאלה האם אני תובע את הפוליסה שלי או של בעל הרכב הפוגע לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
התביעה היא כנגד ביטוח החובה האישי של הרכב שלך.
סגור תשובה

31/05/2017
שאלה:
נפגעתי בתאונת דרכים. אני עובד כמורה. נעדרתי רק 3 ימים בפועל למרות שהיה לי אישור מחלה ל שבועיים. נאלצתי עקב התאונה לעשות כ 18 טיפולים פיזיוטרפים. חברת הביטוח הציעה לי רק 7000 כולל שכר טרחת עו"ד. אני מרגיש שמגיע לי יותר. העו"ד סרב את ההצעה ומבקש ממני לשלם אגרה על סך של 703? הבהיר לי אחרי הגשת התביעה שכר הטרחה שלו יהיה שונה? האם זה נכון? לא קבל כל מקדמה ממני מראש. אין נזקים חוץ מכאבים שליוו ועדיין מלווים אותי. כמה אני אמור לקבל? איך מחשבים את הנזק?יש נוסחה בחוק,איך מחשבים ומשלמים בגין תאונות דרכים? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אכן אגרת הגשת תביעה עולה מעל 700 ש"ח. כמו כן אחוזי שכר טרחת עורך הדין עולים ל 11% או 13% בצירוף מע"מ אם הוגשה תביעה לבית המשפט. לא ניתן לתת הערכת הפיצוי. אם לא תהיה נכות לצמיתות ואין נזק ממוני מוכח הפיצוי לא יהיה גדול בהרבה ממה שהציעו לך. אולי תתאפשר פשרה גבוהה יותר לאחר תביעה (קניית סיכון). לא ניתן לתת הערכה מדוייקת. תלוי בהיקף התיעוד הרפואי, גיל, שכר, עבר רפואי ויכולת מו"מ.
סגור תשובה

10/05/2017
שאלה:
שלום , ביתי בת ה-7 עברה תאונת דרכים בהסעה לבית הספר , ב"ה רק מכות יבשות ולקחתי אותה לבית חולים והיינו 3 ימים בבית האם יש טעם לתבוע את הביטוח של ההסעה ? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
כן אפשרי בהחלט.
סגור תשובה

22/04/2017
שאלה:
יש לי 24 אחוזי נכות מגזזת ולא השלמתי את התביעות בנושא זה בנוסף פרקתי את הכתף לפני חודש אני בחופשת מחלה של 3 חודשים וכן נאמר לי שאהיה מוגבל בעבודה אני איש מזגנים וחשמלאי מוסמך  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
בעניין הגזזת קשה להניח שיש עדיין עילה. בעניין הכתף אין מספיק נתונים כדי לתת תשובה. האם תאונה בעבודה? האם בכלל תאונה או סתם תנועה לא נכונה? האם יש ביטוח אבדן כושר עבודה? אם מדובר בארוע שאינו תאונת עבודה ואין עליו אחריות של מישהו אין זכאות לפיצויים מלבד כמובן ניצול זכויות סוציאליות כמו ימי מחלה וכד`.
סגור תשובה

15/04/2017
שאלה:
שלום, אתמול החניתי את רכבי בחניה של האיצטדיון האולימפי בהדר יוסף שבתל אביב. עיקמתי את קרסול שמאל תוך כדי ירידה מרכב .  זאת כתוצאה מכך שמעדתי על מדרגה שנוצרה בין 2 לוחות בטון שהונחו בגבהים שונים כתוצאה מרשלנות. פניתי למוקד רפואה דחופה של מכבי עשו לי צילומים ואיבחנו נקע בקרסול. 1. האם האירוע זה תאונת דרכים? 2. את מי עליי לתבוע וכיצד? 3. מה הפיצויים שאקבל? תודה, ניבר  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
1. ייתכן ומהווה "תאונת דרכים" אם ארע תוך ירידה ומבלי שעדיין נותק המגע עם הרכב. בכל מקרה תהיה בעייה בהכרה כי מדובר בארוע גבולי (לא תאונה ממש). בכאלה מקרים חברות הביטוח לא נותנות אמון בגרסת הנפגע וצריך לתמוך בעדי ראייה אוביקטיביים או בכל ראייה אוביקטיבית אחרת. סיפורו של הנפגע עצמו לא מספיק. 2. התביעה היא כנגד חברת הביטוח (חובה) של הרכב (במגבלות שתוארו קודם). או כנגד הבעלים של המקום בו ארעה הנפילה רק אם היתה רשלנות שגרמה לנפילה. גם כאן צריך להבהיר שלא כל נפילה או התקלות במשהו מהווה רשלנות. 3. הפיצויים אינם ניתנים להערכה לפי הנתונים שמסרת. תלוי אם נגרמו לך הפסדים מוכחים ואם כן כמה? תלוי אם נותר נזק עתידי או שמדובר רק בנקע שיתאחה ולא ישאיר נזק המשכי. בעקרון אם אין הפסדים ואין נזק המשכי וכל התביעה היא על "כאב" וטרדה הפיצוי נמוך ולא תמיד מצדיק התעסקות משפטית בעניין כזה שבו הוכחת האחריות די בעייתית.
סגור תשובה

03/04/2017
שאלה:
שלום לך-אני מעוניין להגיש תביעה על מישהוא שהטעה אותי או יותר נכון רימה אותי בקנייתת נכס-האם תהיה מוכן לטפל על בסיס הצלחה? 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
מצטערים אנו לא עוסקים בכך. תודה.
סגור תשובה

01/04/2017
שאלה:
שלום אני דיאב רוצה לשאול אותכם שאלה אני בדרך חזרה מהעבודה בהסעה ירדתי מההסעה ונדרסתי נשבר הירך שלי עברתי שמו לי פלטין והייתי מאושפז ארבע ימים השאלה היא אפשר לעשות את זה תאונת דרכים ותאונת עבודה ? מה אתם ממליצים ?  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
אכן כן. ניתן ורצוי לתבוע את שני הגופים (ביטוח לאומי וחברת הביטוח) יחד.
סגור תשובה

20/03/2017
שאלה:
ביום ראשון ערב חג סוכות השני 23\10\16, סיימתי לעבוד בשעה שתיים וקבעתי עם זוג חברים לאכול במסעדת אבו אדהם שברחוב קרליבך 7 ת"א בסביבות השעה שלוש. בנסיעתי לשם מרחוב כרמיה שם גרתי, עברתי במעבר 1108 שבין רחוב סעדיה גאון ורחוב צקלג, על הכביש כיוון שאין שם מידרכה מסודרת לנסיעת אופניים. מעבר זה הוא בירידה מכיוון הנסיעה שלי והוא קצר, ככה שאיך שנכנסתי אליו מיד הסתכלתי קדימה לראות שלא מגיעה מכונית ממול. בנוסף בזווית הירידה היה קשה להבחין בבור גדול פעור לרווחה. ברגע אחד עפתי קדימה כאשר האופניים נעצרו לגמרי. לא הבנתי מה קרה ורק כשקמתי הבחנתי בבור מאחורי. הגלגל נכנס לבור ובגלל הזווית השלילית עפתי קדימה באחת. בהמשך ישבתי במסעדה עם חבריי אכלתי קצת ומשהבחנו שידי השמאלית (היד החזקה שלי) מתנפחת והכאב חזק, ארזתי את האוכל וחברה שלי שהייתה בארוחה בתל אביב במסעדה אחרת הגיעה לאסוף אותי יחד עם אחותה אז נסענו ל"טרם" אשדוד לרפואה דחופה, שם צילמו את ידי וקבעו כי זהו שבר בעצם הסירה, שבר המצריך לכל הפחות שמונה שבועות של גבס בהם יש צורך במעקב רופה ממומחה (ערכתי חמישה צילומים סך הכול, כולל CT) והחלמה ארוכה, שנמשכת עד עכשיו. כעבור יומיים מהמקרה ביקרתי את הבור וצילמתי. כעבור ארבע ימים, הגעתי שוב והבור כבר היה מכוסה. (הכול מתועד, כולל התראה של אזרח מפני הבור ומענה של העירייה אליו). במכתב תביעה לפיצויים עיריית תל אביב האשימה אותי בנפילה. דרך אגב אני רוכב כבר שנים בשטח ובאותו זמן גם עבדתי בחנות אופניים מובילה... במשך חודשיים לא יכולתי לכתוב, לבשל ולרחוץ כלים, לנהוג או לנגן. האם תסכימו לטפל במקרה שלי בחיוב על בסיס הצלחה? אני סטודנט לתואר שני בירושליים ועובד במשרת סטודנט ברשות מקרקעי ישראל. הכסף אינו חברי הטוב ביותר כרגע. שמעתי עליכם דברים מעולים בתחום.  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
מדובר במקרה מאוד בעייתי מבחינת זכאות לפיצויי נזיקין. נפילות רוכבי אופניים במרחבי הערים אינן מזכות בפיצויי נזיקין גם אם נתקלו במפגעים כאלה ואחרים (מלבד מפגעים מהותיים בשבילים יעודיים שהוקצו לרוכבי אופניים והכוונה לא לאופניים חשמליות). אבל זו לא המכשלה היחידה. גם אם יש "מפגע" רשלני צריך להוכיח בראיות חיצוניות אוביקטיביות (עד ראייה נייטרלי פינוי מד"א וכד`) שהנפילה אכן ארעה במקום הנטען ולא "הולבשה " עליו. גם קבלת טיפול ראשוני בטרם אשדוד (כשהתאונה ארעה בתל אביב ) לא מוסיפה. בקיצור הייצוג לפי "תוצאה" הוא בעייתי במקרים כאלה שסיכוייהם המשפטיים נמוכים ביותר. תודה על הפנייה.
סגור תשובה

12/03/2017
שאלה:
שלום רב, נא לשלוח לי את המייל שלכם על מנת שאוכל לשלוח לכם מסמכים נוספים לתיק.  
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
office@frofar.co.il
סגור תשובה

09/03/2017
שאלה:
בהמשך לשאלה "שלום, כמה עולה בדיקה האם יש התישנות בתיק תאונת דרכים והאם יש תעריף מקסימלי לשירות זה לפי תקנות של לשכת עורכי דין שעו"ד לא יכול לבקש מעבור לתעריף הזה עבור בדיקה הזאת? תודה מראש " שעליה קיבלתי תשובה. השאלה הנוספת היא בהמשך לתשובה שקיבלתי מכם: אם רק על בדיקה האם יש התישנות בתיק או לא העו"ד לקח לי 8200 ש"ח ועכשיו כשהגענו לפשרה עם חברת ביטוח שבה קיבלתי 39000 העו"ד עכשיו רוצה שאני אשלם לו עוד 11% . הוא טוען שהכסף של 8200 ש"ח הוא לקח לפי הסכם ביננו רק עבור בדיקה האם יש או אין התישנות בתיק ועכשיו אני צריכה להוסיף לו עוד 11% כי הגענו לפשרה. האם כל זה חוקי? והאם אני יכולה לדרוש ממנו שדווקא הוא יחזיר לי סכום מסוים כי הרי 8200 ש"ח רק על בדיקה האם יש או אין התישנות זה יוצא פי 2 ממה שקיבלתי בפשרה ובנוסף הוא רוצה עוד 11% 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
כפי שהסברתי העיקרון הוא שעל טיפול כולל בתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (כולל כל הפעולות , הייעוץ, הייצוג, העבודה המשפטית וכו`) הסכום המכסימאלי שעו"ד יכול לקחת כשכר טרחה לפי החוק (במקרה של פשרה לאחר הגשת תביעה משפטית) הוא 11% ומע"מ מסכום הפיצוי שהתקבל. לא מכיר את הסכמי שכר הטרחה שאת חתומה עליהם מול עורך הדין ומה היתה ההתנהלות אולם זה הכלל .
סגור תשובה

09/03/2017
שאלה:
שלום, כמה עולה בדיקה האם יש התישנות בתיק תאונת דרכים והאם יש תעריף מקסימלי לשירות זה לפי תקנות של לשכת עורכי דין שעו"ד לא יכול לבקש מעבור לתעריף הזה עבור בדיקה הזאת? תודה מראש 
לחץ כאן לקריאת התשובה>
תשובה:
יש התיישנות רגילה (7 שנים) על תביעת פיצוי עקב תאונת דרכים. שכר הטרחה של עורכי דין על טיפול בפיצויי תאונת דרכים מוגבל בחוק ולא ניתן לדרוש שכר מעבר להגבלה החוקית. בדיקת נושא ההתיישנות של תאונה כלול בשכר הטרחה הכללי המוגבל בחוק ולא ניתן לגבות מעבר לכך. בהרבה מקרי תאונות דרכים מתעוררות שאלות משפטיות רבות שונות ומשונות החורגות בהרבה מנושא חישוב הנזק התעסקותו של עורך הדין בעניינים אלו (בתנאי שהם נוגעים לתאונה) אינה מהווה עילה לדרישת תשלום נוסף.
סגור תשובה


  
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14